تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی یکی از دو روش تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی که برای بررسی ازارهای مالی استفاده می شود است.

تحلیل بنیادی روشی است که افراد می‌توانند ارزش ذاتی اوراق بهادار را با عوامل مختلف اقتصادی و مالی ارزیابی کنند. تحلیل بنیادی هر عاملی را که بر ارزش سهم تأثیر می‌گذارد در نظر می‌گیرد. در این تحلیل، از عوامل اقتصاد کلان مانند شرایط اقتصادی و وضعیت سایر بازارها تا عوامل اقتصاد خرد مانند بهره‌وری مدیریت شرکت موردتوجه قرار می‌گیرد.

تحلیل بنیادی
تحلیل بنیادی

اما هدف از تحلیل بنیادی چیست؟ هدف نهایی تحلیل بنیادی این است که سرمایه گذار بتواند با توجه به قیمت فعلی سهم به این نتیجه برسد که سهم بیش از ارزش خود قیمت‌گذاری شده است یا ارزشی کمتر از قیمت بازار دارد.

همه تحلیلگران سهام تلاش می‌کنند تا با استفاده از عوامل خرد و کلان بتوانند به قیمت واقعی سهم دست یابند. آن‌ها وضعیت کلی اقتصاد مانند نرخ بهره، وضعیت صنعت و شرکت‌ها را در نظر می‌گیرند، سپس به ارزیابی اوراق بهادار موردنظر خود بپردازند.

درآمد، دارایی، فروش، بازدهی، بدهی، حاشیه سود و رشد در آینده، عواملی هستند که برای تخمین ارزش و پتانسیل رشد شرکت موردتوجه قرار می‌گیرند. همه این اطلاعات در صورت‌های مالی یک شرکت در دسترس است.

تحلیل بنیادی می‌تواند علاوه بر سهام، برای ارزیابی هر نوع اوراق بهادار دیگری مانند اوراق بدهی یا مشتقه نیز مورداستفاده قرار گیرد.

سایت های مرتبط

سایت بورس اوراق بهادار تهران

کدال

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال یکی از دو روش کلی تحلیل یعنی تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی می باشد، تحلیل تکنیکال در واقع یک هنر است که به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌هایی که شامل یکسری ابزار، نمودار، اندیکاتور و… است، به‌پیش‌بینی قیمت‌ها بپردازید و مهم‌تر از آن این است که در این نوع تحلیل به این مرحله می‌رسید که اگر این اتفاقی برای سهم یا شاخصی رخ بدهد، انتظار بازار برای آن سهم یا شاخص چه خواهد بود.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

نکته‌ای که اینجا مطرح می‌شود این است که تحلیل تکنیکال و تحلیل نموداری نه‌تنها در بازارهای مالی همچون بازار سرمایه به کار می‌رود، بلکه در سایر بازارها از جمله بازار مسکن، بازار ارز و بازار‌های کالایی همچون فلزات رنگی و محصولات کشاورزی و… نیز استفاده می‌شود؛ بنابراین شما با تحلیل تکنیکال می‌توانید تنها با تکیه‌بر دانش تکنیکی و نموداری خود و بدون توجه به اخبار، شایعات و عوامل بنیادی به بررسی رفتار بازار و خریدوفروش در آن بپردازید. یادآوری می‌شود که براساس آموزه‌های تحلیل تکنیکال همه اطلاعات مهم بازار در قیمت‌ها و حجم معاملات منعکس ‌شده است.

در روش تحلیل تکنیکال ما بر سه اصل اساسی پایبند هستیم، همه چیز در قیمت لحاط شده است، تاریخ تکرار می شود و قیمت ها دوست دارند روند خود را ادامه دهنی.

سایت های مرتبط:

سایت بورس اوراق بهادار تهران

کدال

آشنایی با بورس

انسان برای انجام دادن هر کاری به صورت درست نیاز دارد تا در رابطه با آن شناخت کافی داشته باشد، در غیر این صورت نمی تواند در آن کار به اندازه ی کافی موفق باشد، بنا بر این افرادی که علاقمند به فعالیت در بازار بورس اواق بهادار می باشند نیز نیاز دارند تا آشنایی با بورس اوراق بهادار داشته باشند. 

فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار نیز همچون دیگر بازارها نیازمند آموزش می باشد در غیر این صورت تنها نتیجه ای که برای سرمایه گذاران به همراه دارد ضرر می باشد، در صورتی که با داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این بازار می توان به بازده های بسیار عالی دست پیدا کرد.

بازار بورس یکی از شفاف ترین و پربازده ترین بازارهای مالی موجود در کشورمان می باشد؛ بنابراین آشنایی با آن برای تمام افرادی که علاقمند به سرمایه گذاری می باشند نیاز است.

 

آشنایی با بورس
آشنایی با بورس

با توجه به مطالب گفته شده، آشنایی با بازار بورس اوراق بهادار ازاهمیت بالایی برخوردار می باشد چه برای افرادی که در این بازار فعالیت می کنند و چه برای سایرین زیرا اطلاعات آن بسیار مفید و ضروری می باشد، برای آشنایی با بازر بورس می توانید به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

سایت های مفید

بورس اوراق بهادار تهران

کدال

جملات انگیزشی

جملات انگیزشی و کاربرد های آن:

آیا انسان‌های موفق لزوما افرادی هستند که از سطح دانش بسیار بالایی برخوردارند؟ یا مهارت‌های منحصر به فرد و استعدادهای شگرفی دارند؟ شانس موقعیت‌های ویژه و ارتباط‌های قوی نقشی در موفقیت آنها نداشته است؟عدم موفقیت یک فرد در زندگی، نداشتن استعداد یا مهارت نیست بلکه مهم‌ترین چیزی که یک انسان در زندگی به آن نیاز دارد، داشتن انگیزه است. اگر شما فاقد انگیزه باشید پس از مدتی خسته شده و با بهانه‌های مختلف کارتان را رها خواهید کرد. امیدواری در شرایط دشوار بزرگ‌ترین هنر هر انسان است. 

یکی از مهم ترین ملاک های موفقیت داشتن انگیزه و به چالش کشاندن خود در مسیر دست یابی به اهداف خود است. در این قسمت جملا ت انگیزشی قرار دارد، این جملات برای ارتقاع روحیه ی افراد گوناگون در سایت قرار می گیرند، زیرا حفظ انگیزه و روحیه مهمترین مرحله برای رسیدن به موفقیت می باشد و از ارزش های ما تبدیل کردن جامعه به جامعه ای پویاتر و با انگیزه تر می باشد

سایت های مرتبت

سایت بورس اوراق بهادار تهران

کدال